Sufity podwieszane kasetonowe

Sufity kasetonowe to rodzaj sufitów podwieszanych, które są ostatnio łatwym i szybkim rozwiązaniem, a zarazem nadającym wnętrzu nowoczesności i ciekawego designu. Tak jak w przypadku sufitów napinanych i tutaj mamy do wyboru fakturę i wzór kasetonu. Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań. Mogą one być wykonane z gipsu, wełny szklanej i mineralnej, czy metalu. Profile konstrukcyjne i krawędzie kasetonów tworzą gładką powierzchnię lub połączenia mogą być widoczne, a dzięki temu mamy na przykład łatwiejszy dostęp do instalacji czy innych rzeczy, które zamaskowaliśmy kasetonami.

Sufit podwieszany kasetonowy - zastosowanie


Sufit podwieszany kasetonowy ma zastosowanie w wielu trudnych sytuacjach, gdzie inne rozwiązanie byłoby złe i zbyt kosztowne. Jest tak w sytuacji gdy z powodu na przykład, ciągłego zalewania na naszym suficie powstają brzydkie plamy trudne do zamaskowania i usunięcia, albo gdy strop jest przemarznięty, ponieważ mieszkamy na ostatnim piętrze i jest nam zimno. Widzimy więc, że sufit kasetonowy nie jest stosowany wyłącznie w biurach, ale może się spełnić także w prywatnym mieszkaniu, w którym znudziły się nam klasyczne rozwiązania lub mamy problemy.

Sufity kasetonowe


Sufit kasetonowy ma różne wzory i kolory, a więc może nadać naszemu wnętrzu ciekawy i niepowtarzalny wygląd, który zachwyci nie tylko naszą rodzinę ale i znajomych. Jeśli chodzi o wygląd to kasetony mogą przybrać kształt prostokątny i kwadratowy a nawet kolisty. Tak jak wcześniej było to wspomniane sufity kasetonowe nie potrzebują dodatkowego wykończenia co obniża koszty , a w razie jakichkolwiek problemów czy usterek można łatwo zdjąć pojedynczy element i zamontować go ponownie, czy nawet całkowicie usunąć. Tego typu wykończenia są praktyczne, a przede wszystkim tanie.

Sufity kasetonowe nie wymagają także tak wielu zabiegów konserwacyjnych jak klasyczne, malowane. Nie jest to jednak powierzchnia, która nigdy się nie brudzi a więc do czyszczenia zabrudzeń możemy stosować powszechnie dostępne środki jak terpentyna i alkohole. Nie należy jednak stosować środków do szorowania, gdyż mogą spowodować zmatowienie, a tym samym zniszczenie powierzchni.